2012-05-24
Muzeji za 10
image

Od 14. do 20. maja 2018. godine održava se republička manifestacija "Muzeji za 10".

Reč je o nacionalnoj muzejskoj inicijativi, najvećoj do sada na teritoriji Srbije, koja se održava četvrtu godinu za redom.

Manifestacija obuhvata Međunarodni dan muzeja (18. maj), 14. Evropsku noć muzeja (19. maj) i Nacionalnu nedelju muzeja.

Zavičajni muzej Petrovac na Mlavi je i ove godine, u saradnji sa Narodnom bibliotekom "Đura Jakšić", Galerijom "Krug", Odredom izviđača "Mlava", Udruženjem "Fabrika - Petrovac na Mavi" i Udruženjem gljivara i ljubitelja prirode "Vilino kolo", pripremio niz izložbi i pratećih aktivnosti za posetioce.

STALNA POSTAVKA: Belovode, naselje vinčanske kulture (5400-4600 g.p.n.e)

POSEBNI PROGRAMI: Izložba "Cipele - tradicija i moda" i radionica "Detektivi u muzeju"

14-17. maj, 8-20h, Zavičajni muzej, Srpskih vladara 163

Izložba "XIII prolećni likovni salon ULUP-a"

14. maj, 20h, Galerija "Krug", Srpskih vladara 188

MEĐUNARODNI DAN MUZEJA: Svečano otkrivanje spomen obeležja posvećenog Ženskoj radeničkoj                                                         školi i Podružini ženskog društva u Petrovcu

18. maj, 12h, Plato ispred Doma zdravlja u Petrovcu

XIV EVROPSKA NOĆ MUZEJA: Izložba "Kafane kao javni društveno-kulturni prostori Petrovca na Mlavi                                                                     između dva svetska rata"

19. maj, 20h, Zavičajni muzej, Srpskih vladara 163

Javni čas i izložba "Sećanje na Holokaust"

19. maj, 21h, Narodna biblioteka "Đura Jakšić", R.Moskovlića 17

Radionica "Ukusi iz celog sveta"

19. maj, 20h, Odred izviđača "Mlava", Paviljon iza Stare osnovne škole

Izložba "Gljive pod mikroskopom"

19. maj, 20h, Plato ispred biblioteke, Radeta Moskovlića 17

2018-05-14
Muzeji za 10
2018-03-13
110 godina pozorišnog života u Petrovcu na Mlavi
U petak, 16.03.2018. godine, u 19 sati, svečano otvaranje izložbe u galeriji Zavičajnog muzeja Petrovac na Mlavi.