Dokumentarna izložba o istoriji petrovačkog fudbala. Otvorena je do 5. avgusta 2017. godine. Dobrodošli u Zavičajni muzej!

Utorak, 18. april 2017. godine, u galeriji Zavičajnog muzeja u Petrovcu na Mlavi, otvaranje izložbe "Pjer Križanić - crteži i karikature"

Od 17.03. do 13.04.2017. godine u galeriji Zavičajnog muzeja aktuelna je izložba: Srednjevekovni nakit iz zbirki Narodnog muzeja Kragujevac.

Kolektiv Zavičajnog muzeja - Petrovac na Mlavi svim prijateljima naše i vaše ustanove kulture, želi srećnu i uspešnu godinu Novu!

Od 16. 12. 2016. do 10.02.2017. godine, u galeriji Zavičajnog muzeja u Petrovcu na Mlavi, možete pogledati etnološku izložbu, koju potpisuje Danica Đokić, muzejski savetnik iz Požarevca.

U galeriji Zavičajnog muzeja do kraja juna meseca tekuće godine, aktuelna je izložba Prirodnjačkog muzeja u Beogradu: "Staro i nestalo voće Srbije".

U organizaciji ICOM-a Srbije drugu godinu za redom održava se manifestacija "Dani muzeja, 10 dana, od 10 do 10".

U okviru ovogodišnje manifestacije "Strip 9.trip" u Zavičajnom muzeju možete pogledati izložbu "Crteži za strip i ilustraciju - Božidar Boža Veselinović".

2017-06-29
Fudbal u Petrovcu na Mlavi do 1980-ih