U subotu, 19. maja 2012. godine, u 18h, otvara se izložba Belovode- NOVA OTKRIĆA! U okviru projekta "Noc muzeja 2012."

Od 26. aprila do 8. maja u Galeriji Zavičajnog muzeja otvorena je izložba radova Lale Djordjevića Djotole, pod nazivom Vinjete.

Terenski radovi na arheološkom nalazištu Belovode kod Velikog Laola biće nastavljeni tokom letnjih meseci kada će se završiti prošle godine

U Galeriji Zavičajnog muzeja, od 1. do 20. marta 2012.god, otvorena je izložba grafika Viktora Ernandesa Kastilja.

Povodom obeležavanja deset godina rada Galerije Zavičajnog muzeja - Petrovac na Mlavi, 26. 12. 2013. godine, prijatelji petrovačkog muzeja će imati zadovoljstvo da prisustvuju otvaranju izložbe umetničkih fotografija i predstavljanju Legata Stanka Kostića.

MANKALA VIKEND u Petrovcu na Mlavi: Zavičajni muzej – Petrovac na Mlavi u saradnji sa Muzejom afričke umetnosti iz Beograda i Direkcijom za omladinu i sport opštine Petrovac na Mlavi 28. i 29. marta 2014. godine organizuje Mankala vikend!!!

2018-05-14
Muzeji za 10
Od 14. do 20. maja 2018. godine održava se republička manifestacija "Muzeji za 10".
2018-03-13
110 godina pozorišnog života u Petrovcu na Mlavi
U petak, 16.03.2018. godine, u 19 sati, svečano otvaranje izložbe u galeriji Zavičajnog muzeja Petrovac na Mlavi.