U subotu, 19. maja 2012. godine, u 18h, otvara se izložba Belovode- NOVA OTKRIĆA! U okviru projekta "Noc muzeja 2012."

Od 26. aprila do 8. maja u Galeriji Zavičajnog muzeja otvorena je izložba radova Lale Djordjevića Djotole, pod nazivom Vinjete.

Terenski radovi na arheološkom nalazištu Belovode kod Velikog Laola biće nastavljeni tokom letnjih meseci kada će se završiti prošle godine

U Galeriji Zavičajnog muzeja, od 1. do 20. marta 2012.god, otvorena je izložba grafika Viktora Ernandesa Kastilja.

Povodom obeležavanja deset godina rada Galerije Zavičajnog muzeja - Petrovac na Mlavi, 26. 12. 2013. godine, prijatelji petrovačkog muzeja će imati zadovoljstvo da prisustvuju otvaranju izložbe umetničkih fotografija i predstavljanju Legata Stanka Kostića.

MANKALA VIKEND u Petrovcu na Mlavi: Zavičajni muzej – Petrovac na Mlavi u saradnji sa Muzejom afričke umetnosti iz Beograda i Direkcijom za omladinu i sport opštine Petrovac na Mlavi 28. i 29. marta 2014. godine organizuje Mankala vikend!!!

2017-11-03
erotyCorn
Izložba slika Miće Adamovića: "erotyCorn", svečano će biti otvorena 3.11.2017. godine u galeriji Zavičajnog muzeja, u 19 sati, i biće aktuelna
2017-10-02
Kroz svet insekata Srbije
Izložba Prirodnjačkog muzeja u Beogradu: "Kroz svet insekata Srbije", gostuje u Zavičajnom muzeju tokom oktobra meseca 2017. godine.