Zavičajni muzej - Petrovac na Mlavi, u saradnji sa srednjom školom "Mladost" i bibliotekom "Đura Jakšić" iz Petrovca, Vas poziva da april, mesec posvećen našem poštovanom strip crtaču i ilustratoru Boži Veselinoviću, provedete uz i sa stripom.

U saradnji sa Prirodnjačkim muzejom iz Beograda, Zavičajni muzej - Petrovac na Mlavi organizuje izložbu Svedoci prošlosti koja će biti otvorena u četvrtak 8. maja 2014. godine u 14 sati u Galeriji petrovačkog Muzeja.

Od jula do septembra 2014. godine u Galeriji Zavičajnog muzeja u Petrovcu imate priliku da vidite predmete iz likovne i arheološke zbirke Zavičajnog muzeja.

Od 2. do 22. septembra 2014. godine u galeriji Zavičajnog muzeja imate priliku da vidite izložbu posvećenu istoriji i značaju pčelarstva.

U petrovačkoj galeriji "Krug", od 5. do 25. septembra 2014. godine, možete pogledati izložbu posvećenu učešću Srbije, sa posebnim osvrtom na zbivanja u vezi sa našim krajem, u Prvom svetskom ratu.

Samostalna izložba skulptura i slika Dragiše Miloševića otvorena je u petak, 28. novembra u Galeriji Srednje škole Mladost, u Petrovcu.

Dokumentarna izložba posvećena liku i delu legendarnog Petrovčanina profesora Branislava Lazića - Branka Manasa. Otvaranje izložbe: sreda 24. decembar 2014. godine u 18 časova. Izložba traje do 31. januara 2015. godine.

Pozivamo vas na otvaranje izložbe slika, crteža i mozaika autora: Slavice Marković, Ivana Pavića i Olivere Gavrić Pavić NOVI POGLED U petak, 6. marta 2015. u 19h Zavičajni muzej Petrovac na Mlavi, izložbu otvara književnik Danilo Radojković Izložba je otvorena do 26. marta, radno vreme muzeja: radnim danom 8-16 h

2018-05-14
Muzeji za 10
Od 14. do 20. maja 2018. godine održava se republička manifestacija "Muzeji za 10".
2018-03-13
110 godina pozorišnog života u Petrovcu na Mlavi
U petak, 16.03.2018. godine, u 19 sati, svečano otvaranje izložbe u galeriji Zavičajnog muzeja Petrovac na Mlavi.