Zavičajni muzej – Petrovac na Mlavi i Prirodnjački muzej iz Beograda Vam predstavljaju izložbu Svedoci prošlosti!

Na izložbi su predstavljeni fosilni ostaci životinja – krupnih sisara, koji su tokom poslednjeg ledenog doba naseljavali teritoriju Srbije (runasti mamut, runasti nosorog, stepski bizon, džinovski jelen, pećinski medved…). Posebnu atrakciju predstavlja replika lobanje mamuta, urađena prema originalu koji se nalazi u Narodnom muzeju u Kikindi. Postavka je obogaćena tekstualnim sadržajima i posterima na kojima su prikazane rekonstrukcije životinja koje su na našim terenima živele u prošlosti. Autori izložbe Svedoci prošlosti su kustosi Prirodnjačkog muzeja: dr Zoran Marković, Sonja Alaburić i Miloš Milivojević. Izložbu možete videtii u Galeriji Zavičajnog muzeja – Petrovac na Mlavi, radnim danima od 8 do 20 h i subotom od 10 do 14 h, sve do 4. jula 2014. godine.